0216 577 53 13 info@mgmsportif.com.tr Harita
Çakmağını Oluştur, Ateşini Konuştur!

Hakkımızda

Hakkımızda

MGM GRUP

MGM Grup yolculuğuna 20 yıl önce, iki vazgeçilmez hedef ile başladı:

İlk hedefimiz, ürünlerimizde sürekli gelişen kalite artışını taahhüt ederek ve rekabetçi fiyat politikamızı ön planda tutarak birçok sektörde yer almaktır.

İkinci hedefimiz ise; ürünlerimizi, kurumsal yapımızı ve ticaret modelimizi her geçen gün müşteri memnuniyetimizi arttırmak gayesi ile geliştirmek, yaymak ve güncel piyasa şartlarına uyarlanabilir hale getirmektir.

Hedeflerimize doğru attığımız emin ve tutkulu adımlar, firmamızı sağlam bir zemine oturtmamızı ve rakiplerimize nazaran daha hızlı gelişmemizi sağlamıştır. Şimdi, küresel genişlemeye ve temeli sağlam bir ihracat ağı kurmaya doğru adım atan MGM, benzer ticari dürtüler ve iş ahlakı paylaşan kimseler ile ticari ilişkiler kurmak istemektedir.

VİZYONUMUZ

Faaliyet gösterdiğimiz her bir sektörde lider olmak adına; müşterilerimizin memnuniyetini, ürün kalitemizi ve çeşitliliğimizi ön planda tutarak, rekabetçi bir fiyat politikası uygulamak.

MİSYONUMUZ

Misyonumuz, mümkün olan en rekabetçi fiyatlarla müşterilerimize en iyi kaliteyi, güvenirliliği ve çeşitliliği sunmaktır.

HEDEFLERİMİZ VE İLKELERİMİZ

Firmamız, alışılmışın dışında ticari modeller geliştirerek her geçen gün kendini daha ileriye taşımakta; böylelikle firmamızın farklı sektörlerdeki faaliyetlerini sürdürebilmektedir.

Aynı zamanda MGM,

Hayallerini gerçekleştirmek için çıktığı bu yolda asla yavaşlamaz, ürün kalitesinden veya müşteri hizmetlerinden asla ödün vermez.

Müşteri memnuniyetine, ürün çeşitliliğine, yenilikçi bir yaklaşım sergilemeye, öz motivasyona ve çevre dostu olmaya öncelik verir. 

Ticari ve sosyal hedeflerine ulaşmak için uzun ömürlü, uzun ömürlü iş ilişkileri kurmayı hedefler.

Sosyal sorumluluk ve doğa koruma projelerine; farkındalığı arttırmak amacı ile uzun zamandır iş ortağı Arıkan Grup ile destek verir.

DÜNDEN BUGÜNE MGM

Yaklaşık 20 yıl önce kurulan MGM, yolculuğuna ilk olarak kırtasiye sektöründe başlamıştır. Kırtasiye sektöründe hatırı sayılır derecede uzmanlık ve tecrübe kazandıktan sonra, firmamız yeni bir sektöre geçmeye karar vermiştir.

Firmamız MGM ile olağanüstü bir çaba, 2003 yılında ülkemizin üç büyük spor klübü olan; Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın erkek aksesuarlarının lisans haklarını almıştır. Firmamız anahtarlık, saat, kahve fincanı ve çakmak gibi lisans haklarını elinde tutmaya devam etmektedir.

Firmamız MGM, Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe için lisanslı saatler üretmeye başladıktan sonra, Arıkan Grup ile birlikte saat sektöründe daha fazla faaliyet göstermeye karar vermiştir.

Böylece MGM-Arıkan birliktelik temelleri atılmıştır. 2008 yılında Slazenger saatlerinin isim haklarının alınmasıyla firmamız, saat sektöründeki ilk adımını atmıştır.

Arıkan Grup ile birliktelik süresince elde ettiğimiz başarılardan bazılarını listeleyecek olur isek;

MGM Grup - Arıkan Grup birlikteliği;

 • 2010 yılında İsviçre malı Wainer markasını kurmuştur.
 • 2011 yılında I-Watch markasını kurmuştur.
 • 2013 yılında Slazenger Gözlük haklarını almıştır.
 • Quantum ve Belmond markalarının tüm marka haklarını almıştır.
 • 2014 yılında Baselworld saat fuarında etkinlik göstermiştir.
 • Yine 2014 yılında Police saat markasının Türkiye'deki tüm dağıtım haklarını almıştır
 • 2015 yılında Superdry markasının tüm dağıtım haklarını almıştır.

MGM, üç büyük spor kulübü Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray için çakmak sektörüne girerken, çakmakları ithal etmek yerine ülkemizde üretme kararı almıştır.

Böylece firmamız MGM, 2013 yılında İstanbul’da kendi çakmak fabrikasını kurmuştur. 2013 yılından bu yana, firmamız ticari modelinin kuvvetini ve iş etiğinin önemini yerel pazarda hızla genişleyerek ve herhangi bir reklam yapmadan yaklaşık 15 ülkeye ürünlerini ihraç ederek göstermiştir.

Tarihçe
 • MGM Sportif kuruldu

  2004
 • MGM Sportif Türk Futbol Ligi’nin üç büyük futbol takımı Beşiktaş Fenerbahçe ve Galatasaray’ın erkek aksesuarları lisans haklarını aldı.

  2005
 • MGM-Arıkan birlikteliği Slazenger Saat markasının dünya isim haklarını aldı.   

  2008
 • MGM İstanbul’da kendi üretim tesisini kurdu.

  2013
 • MGM ihracata başladı ve ilk fuarına katılmaya hazırlanıyor.

  2019